Éééés végre nem csúsztam le, és ezzel az édes sütivel lépek a SAD 12. fordulójába, aminek a gazdája most Éva a
Takarékoskonyhából. Téma: "Csavard fel a ...!"
Az alábbi csokis-sajtkrémes kifli receptjét a
desszert.eu-tól nyert Varga Gábor: Desszertszerelem c. könyvből kölcsönöztem (bár kicsit változtattam rajta). Ennek a kiflinek a sós verzióját már nagyon sokféleképpen készítettem, de édesen még sosem. Azt hiszem, így még finomabb, nagyobb kedvencem lett! :) Kívül ropogós, belül meleg, picit még folyós, könnyű... Nyami! :)
Egyébként teljesen olyan az íze, mint a metróállomásokon található hercegnős sütödék kakaós és mogyorós tekercsei :)
Hozzávalók:
A tésztához:
120 g natúr krémsajt
120 g vaj
40 g cukor (vagy ennek megfelelő édesítőszer)
200 g liszt
1 csipet só
Töltelékhez:
50 g apróra tört étcsoki
40 g "nyuszis" kakaópor
1 kk őrölt fahéj
(opcionálisan nyugodtan mehet bele apróra tört sótlan mogyoró, biztosan nagyon finom lesz azzal is - legközelebb így fogom kipróbálni :))
Plusz:
25 g olvasztott vaj a 2 körlap megkenéséhez
1 db tojás a kiflik kenegetéséhez
A krémsajtot, a vajat és a cukrot keverjük robotgéppel habosra.
Adjuk hozzá a lisztet és a sót, majd gyúrjuk össze. A kész tésztát osszuk 2 egyenlő részre és fóliába csavarva 1-2 órára tegyük hűtőszekrénybe.
Míg a tészták a hidegben pihennek, készítsük el a tölteléket: az apróra tört étcsokit keverjük össze a kakaóporral és a fahéjjal (és az apróra tört mogyoróval).
Amikor elég ideig hűtöttük a tésztánkat, az egyik gombócot vegyük ki a hűtőből és gyúrjuk még egyszer át, hogy egy kicsit megpuhuljon a tészta. Alaposan lisztezett deszkán nyújtsunk belőle egy kb 25 cm átmérőjű kört.
A kinyújtott tésztát kenjük meg az olvasztott vajjal, majd szórjuk rá a csokis tölteléket. Pizzavágó segítségével vágjuk 4 felé, majd minden negyedet 3 részre. Így 12 szelet lesz egy körből. Tekerjük fel a széles részétől kezdve befelé haladva, hogy kicsi kifliket kapjunk. Ugyanígy járjunk el a második gombóc tésztánkkal is.
A kifliket rakjuk sütőpapírral bélelt tepsibe és tegyük be pihenni a hűtőszekrénybe egy fél órára. Ekkor kapcsoljuk be a sütőnket is, és melegítsük elő 180 fokra.
Fél óra pihentetés után a kifliket a felvert tojással kenegessük meg és rakjuk be az előmelegített sütőbe és 20 perc alatt süssük aranybarnára.
Megmondom őszintén, annak ellenére, hogy nagyon szeretem ezt a könyvet (hiszen 1 este alatt 3 süteményt is ebből készítettem el), nem nagyon értem, hogy Gábor miért írja rögtön az első pontban, hogy melegítsük elő a sütőt, hiszen minimum 2 óra múlva kerülhetnek oda a kiflik... No de mindegy, ez legyen a legkevesebb, hiszen egy isteni finom sütit rakott "elénk" Gábor, egyik kedvencemmé vált! (A könyvvel együtt :))